Cała szkoła – cały hymn [WIDEO]

07 czerwca 2012r. | Drukuj

W Zespole Szkół w Pobłociu, w której w tym roku uczy się 213 uczniów, od lat dużą wagę przywiązuje się do tradycji i patriotycznego wychowania. Dlatego też młodzież w wyjątkowy sposób postanowiła uczcić nadchodzące mistrzostwa w piłce nożnej „Euro 2012”.

fot. Bogusław Chyła

Wszyscy uczniowie szkoły, od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy gimnazjum, wzięli udział w akcji zatytułowanej „Cała szkoła – cały hymn”. Zebrali się na Sali sportowej by wspólnie odśpiewać Hymn Polski w pełnym brzmieniu i zarejestrować to wykonanie na filmie. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę, iż Hymn Polski składa się z czterech zwrotek, które każda osoba powinna znać i nie wstydzić się ich śpiewać.

– Pomysł nagrania młodzieży śpiewającej hymn zrodził się podczas majowej uroczystości rocznicowej z okazji nadania szkole sztandaru – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, Paweł Żmuda. – Wtedy właśnie po raz pierwszy usłyszałem uczniów z Pobłocia śpiewających pełne cztery zwrotki hymnu. Postanowiliśmy stworzyć nagranie, zwłaszcza, że przed Mistrzostwami Europy często słyszymy hymn i chcemy być dumni, że jesteśmy organizatorami tak dużej imprezy sportowej.

Nagranie zostało zrealizowane w specyficzny sposób – pierwsze trzy zwrotki nagrane są z podkładem muzycznym, natomiast czwarta,  najmniej znana, została zaśpiewana bez podkładu. Jest to celowy zabieg, mający podkreślić fakt, iż hymn można i należy wykonywać w pełnym brzmieniu, a przynajmniej znać jego treść.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=abOGbSAP_NI]


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz