Nie znaleźli rybaka z kutra USM-2

04 czerwca 2012r. | Drukuj

Na Bałtyku cały dzień trwała akcja poszukiwania czwartego rybaka z kutra USM-2, który zatonął dzisiaj nad ranem w pobliżu Kołobrzegu. Trzech rybaków uratowała załoga niemieckiego jachtu.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny siódmej rano 14 mil morskich na północny-wschód od Kołobrzegu. Łódź rybacka USM-2 z Ustronia Morskiego zaczęła tonąć, a czteroosobowa załoga wskoczyła do wody. Trzej rybacy znaleźli się na tratwie ratunkowej, z której wkrótce podjęli ich niemieccy żeglarze. Czwarty rybak zaginął. W akcji ratunkowej w okolicach Kołobrzegu brała  udział jednostka ratownicza SAR oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej.

fot. GK

Trzej uratowani mężczyźni są w dobrej kondycji. Para niemieckich żeglarzy, która zauważyła unoszącą się na wodzie tratwę ratunkową i uratowała naszych rybaków nie chciała komentować akcji. – Żeglarze byli zestresowani – powiedzieli Niemcy.
Akcja poszukiwawczą zostanie zawieszono o godzinie 21 – nie wiadomo czy zostanie wznowiona rano.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz