Alternatywa dla krajowej szóstki przejezdna

04 czerwca 2012r. | Drukuj

Jeszcze przed sezonem wakacyjnym została otwarta dla ruchu kołowego droga prowadząca z Rumi do Redy wzdłuż krajowej „6”.

fot. GK

Największa inwestycja drogowa w historii powiatu wejherowskiego dobiega końca. Pomimo w dalszym ciągu trwających prac na przebudowie ul. Leśnej i Cegielnianej w Redzie i Rumi, droga jest już przejezdna. Zjeżdżając z DK6 na wysokości UM w Rumi droga biegnie wzdłuż torów kolejowych i krajowej „6” przez Rumię i Redę. Nowa droga kończy się za skrzyżowaniem na Półwysep Helski. Turyści, którzy będą chcieli skorzystać z alternatywnego rozwiązania będą musieli cofnąć się paręset metrów. Jednak przy tak dużym natężeniu w ciągu sezonu letniego jest to nieznaczne nadrobienie kilometrów, a lepszy komfort jazdy.

W ramach projektu przebudowany został system drogowy w Rumi i Redzie wraz z budową bezkolizyjnych przejazdów (tunelów) pod liniami kolejowymi nr 202  i 213. Również projekt zawierał likwidację przejazdu kolejowego w ciągu linii 213 prowadzącej na Hel poprzez wykonanie przejścia podziemnego dla pieszych wraz z budową wiaduktu kolejowego w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Reda. Prace na terenie Rumi są już zakończone, w Redzie w dalszym ciągu trwają. Przekładana jest linia kolejowa w kierunku Helu na odcinku ok 400m. Oba projekty są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego odpowiednio na poziomie 52,38% oraz 75,00%. W ramach robót wykonano: chodniki, oświetlenie, ułożono asfalt oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 80 mln złotych. Inwestycja jest realizowana we współpracy Rumi, Redy i Starostwa powiatowego w Wejherowie. Planowany termin zakończenia wszystkich robót drogowych to wrzesień.

Galeria

fot. GK


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz