Niecodzienna akcja ratunkowa w gdyńskim porcie

01 czerwca 2012r. | Drukuj

W czwartek po pięciogodzinnej akcji ratunkowej strażnicy miejscy i marynarze wyłowili z basenu portowego dzika. Pływające zwierzę zauważył jeden z mieszkańców. Dzik jest cały i zdrowy.

fot. UM Gdynia

– Akcja była trudna, ale zakończyła się pełnym sukcesem –  mówi Danuta Wołk – Karaczewska, rzecznik prasowy gdyńskiej Straży Miejskiej. W czwartek o godzinie ósmej rano jeden z mieszkańców poinformował  służby o pływającym w porcie młodym dziku. Akcja trwała kilka godzin, bo zwierzę nie chciało skorzystać z pomocy ludzi. Dopiero około godziny 13-tej udało się wydobyć zwierzę z Basenu Prezydenta. Około roczny dzik  ostatkiem sił utrzymywał się na wodzie. W akcji pomagali także marynarze cumujących w tym rejonie jednostek.

fot. UM Gdynia

Dzika wyjęto z wody i przewieziono do odłowni. Teraz ten około 30-kilogramowy dzik jest pod opieką leśników Nadleśnictwa Gdańsk i czeka, by wraz z innymi towarzyszami niedoli, które wcześniej wałęsały się po Trójmiescie  trafić ostatecznie na wolność do lasów w Zachodniopomorskiem.

fot. UM Gdynia

Rodzi sie oczywiście pytanie, skąd się wziął ów dzik w basenie portowym? Jak długo był w wodzie? Jedna z wersji, trudna do uwierzenia, zakłada, że zwierzak dopłynął tu z … Helu. Podobno rybacy  widują dość często  pływające na Zatoce dziki. Ale przecież mógł on po prostu spaść z kei, przechadzając się po nabrzeżu Mola Południowego. Jak wiadomo, dziki lubią spacerować po śródmieściu Gdyni.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz