Zawody dzieci niepełnosprawnych w Rumi

24 maja 2012r. | Drukuj

Dzisiaj 24 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbywają się nieliczne w rejonie zawody dla dzieci niepełnosprawnych. Zawody organizowane są już od 9 lat, uczestniczą w nich dzieci w wieku od 10 do 15 lat.

fot. Bartłomiej Opajdowski

Zawody „Przez ruch do zdrowia” stały się świetną okazją integracji dzieci niepełnosprawnych i sprawnych. Młodzież z dysfunkcjami zdrowotnymi co roku sprawdza się w licznych zmaganiach lekkoatletycznych. Dopingują im i uczestniczą w zawodach również dzieci sprawne. Przygotowane przez nich występy artystyczne dopełniają atrakcje i atmosferę zawodów. – Takich zawodów w naszym rejonie jest bardzo mało – mówi Renata Base ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, organizatorka i nauczycielka wychowania fizycznego. – Chcę sprawić tym dzieciom radość – dodaje.

Celem zawodów jest między innymi kształtowanie wytrwałości i wiary we własne siły, a także popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci niepełnosprawnych jako formy aktywnego wypoczynku. Zawody przebiegają na miarę olimpijskiej ceremonii. Jest zapalenia znicza, wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu. W tegorocznych zawodach udział bierze około 60 dzieci. Po zawodach każdy uczestnik otrzyma książkę pamiątkową, w której sędziowie odnotują jego wynik, dyplom, medal oraz nagrodę niespodziankę.

Galeria

[nggallery id=200]

fot. Bartłomiej Opajdowski


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz