Zlikwidowane plantacje marihuany

24 maja 2012r. | Drukuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 3 osoby, które zajmowały się uprawą narkotyków. Na terenie dwóch posesji policjanci odkryli plantacje marihuany. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności  do 8 lat.

www.wejherowo.policja.gov.pl

Policjanci z wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ wkroczyli na terenie gminy Wejherowo zatrzymali 3 mężczyzn, w wieku od 26 do 37 lat. Wejherowianin we własnym nie zamieszkiwanym domu przygotował trzy specjalne pomieszczenia przygotowane do uprawy konopi indyjskich. Wyposażył je w odpowiednie lampy i wentylację. Podobnie przygotował swoje mieszkanie jego kolega z Gdańska. Na terenie obydwu posesji policjanci odkryli uprawę ponad 100 krzewów. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 gram przygotowanego już suszu.

Jednocześnie policjanci wkroczyli na inne posesje, znajdujące się na terenie Gdańska. Tam na miejscu znaleźli ponad 20 krzewów konopi indyjskich oraz  około 200 gram suszu i nasiona konopi.

W sumie w wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli ponad 120 krzewów konopi indyjskich oraz ponad 230 gram już przygotowanego suszu.

Mężczyźni odpowiedzą za nielegalną uprawę konopi indyjskich w znacznych ilościach. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni dziś zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Policja w tej sprawie będzie wnioskować do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie o wystąpienie z wnioskiem do Sądu Rejonowego o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci aresztu na okres 3 miesięcy.

Galeria

www.wejherowo.policja.gov.pl

 

 


Opublikowano w: TrójmiastoWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz