Z plaży zebrano 300 litrów trucizny

23 maja 2012r. | Drukuj

Z plaży w Słowińskim Parku Narodowym strażacy zebrali 300 litrów tajemniczej substancji. W akcji ratunkowej brało udział kilkadziesiąt osób. Plaża jest nadal zamknięta dla turystów.

We wtorek strażacy zebrali z plaż Słowińskiego Parku Narodowego w okolicach Czołpina wyrzuconą przez morze tajemniczą substancję, która zapalała się po dotknięciu. Służby ratunkowe sprawdziły około 14 km plaży. W sumie strażacy zmagazynowali w pojemniku 300 litrów trującej  substancji.

fot. Urząd Morski w Słupsku

– Zebrany materiał  zostanie wywieziony i zutylizowany przez specjalistyczną firmę – informuje Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. – Źródło pochodzenia chemikaliów na razie nie jest znane – dodaje. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi najprawdopodobniej o fosforan bromu, który nieznany sprawca wylał do morza.

Dziś substancja zostanie wywieziona z SPN w celu utylizacji pod nadzorem służb Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Na razie plaża w SPN pozostaje zamknięta dla turystów.

fot. SPN


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz