Morze wyrzuca na plażę tajemniczą substancję

21 maja 2012r. | Drukuj

Morze wyrzuciło na brzeg niezidentyfikowaną substancję na długości 6 km w pobliżu Czołpina  w Słowińskim Parku Narodowym. Od poniedziałkowego popołudnia z zanieczyszczeniem walczą służby ratunkowe ze Smołdzina, Ustki i Słupska. Jadą tam także strażacy z Gdańska.

Na razie nie wiadomo jaką substancję wyrzuca na brzeg  morze  i jak bardzo jest ona szkodliwa. – Na razie nie udało się zidentyfikować roztworu, który zalega na plaży, ale nie jest to mazut ani iperyt. To dziwne, bo substancja ma tendencję do samozapłonu, jak napalm – mówi anonimowo jeden z pracowników parku narodowego. Strażacy i służby ratunkowe zabezpieczają dzień i noc teren. Na miejscu pojawią się wkrótce strażacy z Trójmiasta ze specjalistycznym sprzętem i przeprowadzą badania chemiczne. Skażone może być  wybrzeże w Słowińskim Parku na długości aż 6 km. Najwięcej substancji znaleziono w okolicach latarni morskiej i Czerwonej Szopy w Czołpinie kilkanaście km od Łeby.

fot. GK


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. O nie! pisze:

    Czy Rewal jest zagrożony!? ;(

  2. postr pisze:

    A skądże!W Rewalu jest czyściutko! To tylko w Czołpinie i już pozamiatane :)

  3. anonim. pisze:

    Bylem na wyciecze i koledze zapalily sie buty :D ahahha xd

Dodaj komentarz