Telefon dla zagranicznych turystów

21 maja 2012r. | Drukuj

„Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych”został włączony do systemu bezpieczeństwa uruchomionego na czas trwania UEFA EURO 2012. Turyści mogą korzystać z bezpłatnej infolinii od 15 maja.

fot. mat. prasowe/www.gdynia.policja.gov.pl

 Infolinia będzie czynna codziennie od 15 maja do 30 września 2012 r. w godz. 10:00 – 22:00. Konsultanci biegle władają językiem angielskim, niemieckim oraz rosyjskim i w takich językach będą udzielane informacje. Akcja „Telefon bezpieczeństwa” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji realizowana cyklicznie od 2002 roku. Jest odpowiedzią naszego kraju na otwarcie unijnych granic oraz związane, m.in. z tym wizyty w Polsce zagranicznych podróżnych w okresie wakacyjnym.

Pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800 200 300 każdy zagraniczny turysta uzyska niezbędne informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po naszym kraju. Będzie mógł również podzielić się uwagami na temat pracy policji i bezpieczeństwa w miejscach turystycznych, w których przebywa. Każda osoba dzwoniąca otrzyma pełną informację o służbach ratunkowych, numery telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego.

 Dla osób posiadających tylko telefony komórkowe uruchomiono numer +48 608 599 999, połączenia płatne zgodnie z taryfą operatora. Telefon bezpieczeństwa jest czynny od 15 maja 2012 do 30 września 2012, z tym że w okresie od 15 maja do 31 maja oraz od 4 lipca do 30 września operatorzy dyżurować będą w godzinach od 10:00 do 22:00, udzielając informacji w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. W okresie bezpośrednio poprzedzającym oraz w trakcie rozgrywek UEFA EURO 2012 tj. od 01 czerwca do 3 lipca br. wprowadzone zostaną cało dobowe dyżury operatorów „Telefonu Bezpieczeństwa”, a zgłoszenia przyjmowane będą dodatkowo w językach hiszpańskim i włoskim.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze