Jak przekonać mieszkańców do gazu łupkowego

18 maja 2012r. | Drukuj

Dla mieszkańców kilku wsi na Kaszubach firma poszukująca gazu łupkowego zorganizuje piknik. W bardziej przyjaznej atmosferze chce przekonywać o bezpieczeństwie inwestycji dla środowiska. W informację o imprezie włączył się proboszcz, co niektórym nie spodobało się to.

fot. PAP/ gaz łupkowy w Łebieniu

Firmy poszukujące gazu łupkowego na Kaszubach cały czas starają się przekonać mieszkańców do bezpieczeństwa inwestycji. Jednym ze sposobów jest organizowanie pikniku – informuje gazeta Metro. W gminie Stężyca firma BNK Polska, która posiada koncesje na poszukiwania gazu łupkowego sielską imprezę organizuje w najbliższy weekend. Piknik ma trwać dwa dni, zaproszone są osoby z pobliskich wsi. Wśród nich jest spora liczba osób która nieustannie protestuje przeciwko odwiertom. – Ludzie popiją, potańczą. Firmy szukające gazu z łupków robią, co mogą, by miejscowi ich zaakceptowali – mówi Hieronim Więcek, lider protestujących. Co dokładnie planuje BNK? Nie wiadomo.

Poza plakatami informacja o pikniku padła z ambony na niedzielnych mszach, o co mają pretensje do proboszcza mieszkańcy. – Jak organizowaliśmy pikietę, prosiliśmy, by ją zapowiedział na ambonie, i się nie zgodził – denerwuje się Więcek, jeden z protestujących. – Zgodziłem się tylko powiedzieć, że jest takie wydarzenie, a po szczegóły odesłałem parafian do plakatu w gablotce. A informowanie z ambony o pikiecie mogłoby być odebrane jako zachęta do protestu – tłumaczy Ks. Dariusz Knut, proboszcz z Klukowej. Więcek zapowiada swoje uczestnictwo w pikniku. Przyjdzie z kolegami – Będziemy rozdawać ulotki z informacjami o możliwym zagrożeniu, jakie dla środowiska niesie wydobywanie gazu. Nie odpuścimy – ostrzega.


Opublikowano w: RegionWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Paweł pisze:

    Przecież gaz łupkowy jest częścią środowiska, to jak może być dla niego szkodliwy ? Chyba, że wypierdziały go ufoludki.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze