Ponad 17 000 litrów nielegalnego alkoholu

18 maja 2012r. | Drukuj

Magazyn, w którym było prawie 16 i pół tysiąca butelek nielegalnego rumu „Bacardi” wykryli funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej. Wartość zatrzymanego towaru wynosi ponad milion zł.

www.gdynia.uc.gov.pl

W wyniku współpracy funkcjonariuszy policji i pomorskiej Służby Celnej 16 maja został zatrzymany do kontroli samochód dostawczy. Ładunek pojazdu stanowiło prawie 2 tysiące butelek alkoholu o pojemności 0,7 l bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze Grupy Mobilnej w Gdyni po przeprowadzeniu dalszych czynności ustalili, że rum miał trafić na posesję w powiecie wejherowskim. Kontrola przeprowadzona w magazynach zakończyła się wykryciem dalszych ponad 14 tysięcy butelek nielegalnego alkoholu o pojemności 0,7 l. Właścicielka posesji nie przyznała się do posiadania tego towaru. Łączna ilość wykrytego alkoholu, to prawie 16 i pół tysiąca butelek o wartości rynkowej ponad milion zł. Gdyby towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa sięgnęłyby blisko 200 tysięcy zł. Alkohol trafił jednak do magazynów Izby Celnej w Gdyni.

www.gdynia.uc.gov.pl

Dwa dni wcześniej w dniu 14 maja br. w zabudowaniach gospodarczych w gminie Żukowo, funkcjonariusze Grupy Mobilnej w Gdyni i Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku natrafili na inny magazyn alkoholu. W kartonach znaleźli łącznie 8712 butelek rumu „Bacardi” o pojemności 0,7 l o wartości ponad 640 tys. zł. Obie sprawy, zakończone wykryciem ponad 25 tysięcy butelek nielegalnego alkoholu, wskazują na dobrą współpracę pomorskich służb, ich profesjonalizm oraz skuteczność przed mistrzostwami UEFA-EURO 2012.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz