Wynajmowali fikcyjne apartamenty

18 maja 2012r. | Drukuj

Grupa osób zamieszczał w internecie ogłoszenia wynajmu fikcyjnych apartamentów nad morzem. Oszukali kilkaset osób na ok. milion zł – poinformowano w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

www.sxc.hu

Zachodniopomorscy policjanci rozbili grupę oszustów, którzy od 2010 roku umieszczali na stronach internetowych ogłoszenia wynajmu apartamentów. Mieszkania zlokalizowane były na całym pasie nadmorskim. Ostatnie oferty dotyczyły głównie okolic Gdańska i Sopotu, m.in. w terminach obejmujących czas rozgrywek piłkarskich, ale również wakacji. Grupa wyłudzała pieniądze pod pozorem wpłat zaliczek na wynajem apartamentów. Oszuści poza fikcyjnym wynajmem apartamentów oferowali do sprzedaży drogie maszyny budowlane oraz ciągniki rolnicze.

Zarzuty oszustwa usłyszało sześcioro podejrzanych w wieku od 25 do 36 lat, pięciu mężczyzn i jedną kobietę m.in. w Elblągu, Zakopanem, Warszawie i Sopocie. Zostali oni aresztowani – powiedziała PAP w czwartek Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego KWP. Funkcjonariusze rozpracowaniem grupy zajmowali się od roku. Podejrzani byli już karani m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu i przestępstwa gospodarcze, część z nich siedziała w więzieniu.


Opublikowano w: Praca i biznesWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz