Wellman w roli Henryki Krzywonos

17 maja 2012r. | Drukuj

W filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa” zagra znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna Dorota Wellman. Wcieli się w rolę słynnej działaczki solidarności Henrykę Krzywonos. Wellman wzięła udział w zdjęciach realizowanych w Gdańsku.

fot. Maksymilian Rigamonti/www.wprost.pl

Dorota Wellman była zaskoczona propozycją zagrania w filmie. Niemniej jednak czuje wyróżnienie i zadowolenie. Postać Henryki Krzywonos uważa za bohaterkę naszych czasów. – Kiedy zadzwoniono do mnie z propozycją zagrania w filmie Andrzeja Wajdy, pomyślałam, że  ktoś robi sobie ze mnie żarty – śmieje się Dorota Wellman. – Dopiero po dłuższej chwili zdałam sobie sprawę, że propozycja jest jak najbardziej poważna. Do tej pory  czuję się zaskoczona. – Zagranie Heni – którą prywatnie  mam szczęście dobrze znać – to dla mnie duże wyzwanie, zaszczyt, a także życiowa przygoda. Dziennikarka nie uważa się za zawodową aktorkę, nie zamierz tez nikogo naśladować. – Mam nadzieję, że uda mi się symbolicznie  „podegrać” słynną maszynistkę czasów PRL-u.

fot. Marcin Makowski/www.filmwalesa.pl

Według Doroty Wellman podobieństwa do Henryki Krzywonos w jej przypadku są dwa fizyczne i psychiczne. – Mamy podobne poczucie humoru, charyzmę, a także  diabelski charakter – stwierdza. – Co ciekawe, dzięki występowi w filmie „Wałęsa” nauczyłam się jeździć zabytkowym tramwajem z lat 70-tych. Proszę mi wierzyć, do prostych zadań wcale to nie należy. Doprawdy, nigdy nie przypuszczałabym, że w moim życiu spotka mnie taka niezwykła przygoda!” Premiera filmu planowana jest na drugą połowę 2012 roku.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz