Statek przewrócił suwnice w gdyńskim BCT

17 maja 2012r. | Drukuj

Dzisiaj około godziny 9.00 prom Stena Spirit w momencie wypływania z portu uderzył w suwnice stojącą na nabrzeżu Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni. Suwnica przewróciła się, dwóch pracowników terminala zostało rannych.

fot. Karol_Witkowski internauta Kontakt24 TVN

Prom pasażerski Stena Spirit ze 120 pasażerami i członkami załogi na pokładzie uderzył w suwnice stojącą na terenie BCT w Gdyni. – Prom wychodził z portu pasażerskiego w Gdyni około godziny 8.45. Po drodze na pełne morze mijał jeszcze terminal kontenerowy. W trakcie mijania terminalu doszło do kolizji z suwnicą – poinformowała w TVN24 Dagmara Łuczka z Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT). – Suwnica zawaliła się właśnie w wyniku uderzenia promu – dodała.

W wyniku wypadku rannych zostało dwóch pracowników technicznych terminala. Rzecznik BCT w TVN24 poinformowała, że ranni pracownicy zostali przewiezieni do szpitala, ich stan jest obecnie nieznany. Statek zawrócił do portu, trwa sprawdzanie uszkodzeń promu, a pasażerowie czekają na informację o dalszym przebiegu ich podróży do Szwecji.

fot. sm99 internauta Kontakt24 TVN


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz