78 nielegalnych operacji

23 listopada 2010r. | Drukuj

Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku nie ma uprawnień do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Tymczasem od trzech lat odbywały się tam operacje plastyczne.  31-letnia Szwedka nadal pozostaje w śpiączce.

 

Fot. sydsvenskan.se

PCT, w którym 31-letnia pacjentka ze Szwecji, po zabiegu operacji plastycznej zapadła w śpiączkę, w ubiegłym tygodniu zostało skontrolowane przez Pomorski Urząd Wojewódzki. Kontrolę rozpoczął także organ założycielski lecznicy, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  Szwedka Christina Hedlund zapadła w śpiączkę, a rodzina obwinia o to polskich lekarzy, którzy przeprowadzali operację powiększenia piersi. Okazało się, że gdańska placówka w latach 2008 – 2010 przeprowadziła aż 78 nielegalnych operacji – także okulistycznych. Jerzy Karpiński, pomorski lekarz wojewódzki podkreśla, że wyniki kontroli obciążają dyrekcję Pomorskiego Centrum Traumatologii, a nie lekarzy. –  Szpital nie ma uprawnień do prowadzenia chirurgii plastycznej i okulistycznej  i w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, standardy bezpieczeństwa oraz stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów – Powiedział Jerzy Karpiński. Podkreślił, że po nieudanej operacji 31-latki ze Szwecji w szpitalu wykonano jeszcze 10 takich zabiegów.

Fot. sydsvenskan.se

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl  – według pielęgniarek pacjentka ze Szwecji wróciła z bloku operacyjnego „bez kontaktu”, a według lekarzy pacjentka wybudziła się na bloku operacyjnym i po około 20 minutach i straciła „kontakt”. Z dokumentacji wynika, że dopiero po dwóch godzinach od utraty kontaktu z pacjentką poproszono o konsultację internistyczną, następnie neurologiczną i dopiero neurolog stwierdził niedokrwienne uszkodzenie pnia mózgu. Szwedka nadal jest w śpiączce.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz