Podpisy osób nieżyjących. Referendum w Słupsku

14 maja 2012r. | Drukuj

Część mieszkańców Słupska zebrała się w sprawie odwołania prezydenta Macieja Kobylińskiego. Zaczęli zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum. W toku weryfikacji wyszło, że parę podpisów należy do osób…zmarłych. Przekreśliło to szansę na przeprowadzenie głosowania.

fot. archiwalna

Na słupskich listach pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołanie prezydenta Macieja Kobylińskiego wykryto sfałszowane podpisy. Komisja wyborcza weryfikująca listy wykazała, iż widnieją na nich podpisy osób nieżyjących. – Złożyli ponad 8 tysięcy 800. Po miesięcznej weryfikacji okazało się, że to za mało, mówi Anna Maria Skupna Komisarz Wyborczy w Słupsku. Zdaniem jednego z inicjatorów referendum Grzegorza Kundy – ktoś celowo mógł spreparować listy z nazwiskami osób nieżyjących, by utrącić inicjatywę. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Zabrakło 52 podpisów. Referendum nie odbędzie się.

 


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz