Gdynia: strzelał z wiatrówki do przechodniów

12 maja 2012r. | Drukuj

Młody Gdynianin strzelił z wiatrówki w kierunku przechodzącej chodnikiem kobiety. Strzał padł z mieszkania przy ul. Kapitańskiej. Policja zatrzymała chłopaka, a broń którą się posłużył została zabezpieczona do badań. Za zranienie kobiety nieletni sprawca będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym.

fot. Policja

W środę wieczorem, mieszkanka Elbląga została trafiona w twarz strzałem z wiatrówki. Do zdarzenia doszło przy ul. Kapitańskiej w Gdyni-Chylonii. Zaraz po zranieniu, kobieta zauważyła, skąd oddano strzał i powiadomiła policję. Mundurowi z Gdyni Chyloni wspólnie z kryminalnymi z gdyńskiej Komendy we wskazanym mieszkaniu zatrzymali 16 – letniego sprawcę zranienia. Zabezpieczyli broń, z której chłopak strzelił do poszkodowanej. Broń trafi do badań, natomiast nieletni na noc został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. W trakcie przesłuchania 16 -latek przyznał się do popełnionego czynu.

W piątek Sąd Rodzinny zadecyduje o dalszym losie chłopca. Na szczęście, zraniona kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, choć do tragedii było bardzo blisko – śrut utkwił kilka centymetrów od skroni. Policjanci ostrzegają przed nieodpowiedzialną zabawą z bronią pneumatyczną. Strzelanie powinno odbywać się tylko pod opieką osób dorosłych, w miejscach ustronnych, ponieważ śrut wystrzelony z wiatrówki, może spowodować u człowieka poważne obrażenia włącznie ze skutkiem śmiertelnym.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz