Młodzi piłkarze będą trenować jak Ajax Amsterdam

10 maja 2012r. | Drukuj

Juniorzy Pogoni Lębork będą szkoleni według holenderskich wzorców. Dzięki zaangażowaniu społeczności związanej z klubem, w pierwszym etapie internetowego konkursu Szkółek NIVEA Pogoń znalazła się na 13 pozycji i wygrała pakiet sprzętu, szkoleń i wsparcia dla trenerów.

fot. pogon.lebork.pl

Od 1 marca do 6 maja w internetowym głosowaniu na Pogoń oddano aż 136494 głosów. Teraz trzeba poczekać na wyłonienie całej setki klubów i przekazanie do Lęborka ciężko wyklikanego sprzętu sportowego, koszulek dla zawodników, a przede wszystkim profesjonalnego programu szkoleniowego Akademii Ajaxu Amsterdam wraz z czterodniowym wyjazdowym szkoleniem dla dwóch trenerów Pogoni. Z programu skorzystają wszystkie drużyny juniorskie, a w szczególności 60 zawodników w wieku od 9 do 12 lat w drużynach juniora D2 i dwóch E.

– Bardzo się cieszę z tej powszechnej mobilizacji która ogarnęła piłkarzy, trenerów, rodziców młodych zawodników, a także licznych kibiców i sympatyków Pogoni. Liczę, że sprawdzone holenderskie wzorce staną się impulsem dla młodych zawodników, trenerów, rodziców do jeszcze większego zaangażowania się w proces szkolenia – powiedział tuż po zakończonym głosowaniu wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marcin Gosz.

Przez cały okres konkursu trwała intensywna akcja promocyjna pn. „Głosujemy dla chłopaków z Lęborka”. Powstała podstrona www.pogon.lebork.pl/szkolkinivea na której prezentowane były szczegóły głosowania, do tego setki ulotek i plakaty. W lokalnych mediach ukazało się też dużo artykułów na ten temat.

– Tylko dzięki zaangażowaniu dziesiątek, jak nie setek ludzi udało osiągnąć nam się sukces – mówi Janusz Pomorski z zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork. – Pomagali nam piłkarze, trenerzy, rodzice. Szczególnie jednak chciałbym podziękować osobom, które przez te ponad 2 miesiące najbardziej zaangażowały się w głosowanie. Bez aktywności Piotra Boniaszczuka, Jacka Zaborowskiego, Kamila Konkela, Sebastiana Kubery, Mateusza Wandtke, Łukasza Wołocznika, Krzysztofa Białaszewskiego, Oskara Kołonowicza, Jarosława Litwina, Marcina Gosza, Jakuba Urbańskiego i wielu anonimowych osób sukces byłby niemożliwy. Pogoń Wam za to dziękuje!


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz