Gdynianin na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie!

10 maja 2012r. | Drukuj

W najważniejszej imprezie sportowej na świecie weźmie udział Gdynianin Marcin Chabowski. Na maratonie w Düsseldorfie Chabowski dobiegł jako czwarty, tym samym ustanowił swój rekord życiowy i zapewnił sobie start w Igrzyskach. Tegoroczne XXX Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Londynie.

www.gosirgdynia.pl

 Marcin Chabowski zawodnik WKS Flota Gdynia z czasem 2:10:07 zajął czwarte miejsce w maratonie w Düsseldorfie. Polak linię mety minął jako czwarty ustanawiając wynikiem 2:10:07 rekord życiowy – tym samym zapewniając sobie start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie na dystansie maratońskim. Warto wspomnieć, że rezultat zawodnika Floty Gdynia jest lepszy od minimum PZLA na igrzyska w Londynie wynoszącego 2:10:30.

W wywiadzie przeprowadzonym z Piotrem Suchenią dla Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marcin Chabowski opowiedział między innymi o swoich treningach – Biegałem około 200km tygodniowo przez okres 3 miesięcy, bo tyle trwały moje bezpośrednie przygotowania do maratonu w Dusseldorfie. Raz w tygodniu biegałem sporo biegów długich 30-32km, do tego oczywiście realizowany był trening tempowy, który przygotowywał mnie do utrzymania zakładanej maratońskiej prędkości. Mój trening po nawiązaniu współpracy z nowym trenerem zasadniczo się zmienił. Realizowałem wiele biegów ze zmienną prędkością z aktywnymi przerwami między odcinkami.

www.gosirgdynia.pl

Zapytany o samopoczucie po zwycięstwie w Niemczech i emocjach przed startem w Londynie Gdynianin odpowiedział – Cieszę się, że będę reprezentantem kraju na najważniejszej imprezie sportowej globu. Jednak moje emocje już opadły i teraz skupiam się na jak najlepszym przygotowaniu do startu w Londynie. Lekka presja jest, ale to taka zdrowa presja motywująca do pracy oraz przypominająca o zadaniu jakie mam do wykonaniu na maratonie Olimpijskim. Marcin Chabowski będzie reprezentantem Polski w Igrzyskach, ale i dla wielu dumą miasta Gdyni.

 Marcin Chabowski będzie gościem specjalnym Biegu Europejskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Z pewnością będzie czas na autografy i zdjęcia z przyszłym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze