Wypadek na jeziorze. W łódce było niemowlę

09 maja 2012r. | Drukuj

Podczas długiego weekendu wejherowscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu na jeziorze Żarnowieckim w Nadolu. Łódź motorowo – wiosłowa wywróciła się na wodzie wraz z czterema osobami na pokładzie – dwójki rodziców i dzieci (10 m-cy i 4 latka).

www.wejherowo.policja.gov.pl

Podczas długiego majowego weekendu policjanci otrzymali zgłoszenie o wywróceniu się łódki na jeziorze Żarnowieckim w Nadolu wraz z 4 osobami na pokładzie. Policjanci udali się na miejsce i wstępnie ustalali okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że dwie osoby dorosłe wraz z dwójką małych dzieci (10 miesięcy i 4 latka) wypłynęły łodzią motorowo – wiosłową na jezioro. Najprawdopodobniej podczas zawracania na jeziorze, stracili panowanie nad łodzią, w wyniku czego łódź wywróciła się i wszyscy pasażerowie wpadli do wody – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Starsze z dzieci zachłysnęło się wodą. Osoby przebywające na brzegu natychmiast ruszyły tonącym na ratunek. Wobec 4-latka podjęto reanimację. Po chwili chłopiec odkrztusił wodę. Rodzice wraz z dziećmi zostali śmigłowcem oraz karetką przetransportowani do wejherowskiego szpitala. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami funkcjonariuszy do wypadku doszło w odległości około 150 metrów od brzegu, gdzie głębokość wody wynosić może od kilku do kilkunastu metrów. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Sezon letni przed nami policja już teraz apeluje o bezpieczeństwo na wodzie – Przed wypłynięciem, najlepiej sprawdzić, kto umie pływać. Jeśli nie wszyscy dorośli to potrafią, to zadbajmy, aby takie osoby miały na sobie kamizelki asekuracyjne.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz