Sopot Festival powraca z telewizją Polsat

09 maja 2012r. | Drukuj

W sierpniu tego roku na deski amfiteatru Opery Leśnej zawita ponownie po dwóch latach Sopot Festival. Sopocki festiwal muzyczny będzie realizowany w nowej formie przez telewizję Polsat.

fot. Sopot Festival 2009/www.vari-lite.com

Telewizja Polsat jest organizatorem od 10 już lat Festiwalu Top Trendy w Sopocie. W tym roku ta sam telewizja chce podjąć się realizacji znanego już wszystkim Sopot Festivalu, którego początki sięgają roku 1961. – Przygotowujemy bliźniaczy w formule do Top Trendy międzynarodowy festiwal muzyczny o zasięgu europejskim – Sopot Festiwal, którego pierwsza edycja mogłaby się odbyć już w tym roku, w sierpniu w sopockiej Operze Leśnej – powiedział Marcin Perzyna, dyrektor festiwalu Top Trendy podczas konferencji zapowiadającej jubileuszową, dziesiątą edycję Top Trendy. Tym samym, podczas konferencji w Centrum Olimpijskim w Warszawie potwierdzono ostateczną decyzję o organizacji Sopot Festiwal we współpracy z telewizją Polsat. Co roku na deskach nowej Opery Leśnej występowaliby najbardziej popularni wykonawcy z całej Europy. Koncerty byłyby też transmitowane do wielu krajów – poinformowała Magdalena Jachim, rzecznik Prezydenta Sopotu.

W Operze Leśnej na przełomie kilkudziesięciu lat wystąpiły gwiazdy polskiej estrady jak i artyści światowego formatu. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych Wojciechowi Korzeniewskiego – ówczesnego organizatora Festiwalu- udało się wyemitować fragmenty festiwalu w kilkunastu stacjach telewizyjnych na świecie. – „Kiedy w Moskwie, Stambule czy Monaco mówię, że jestem z Sopotu, wszyscy od razu wspominają SOPOT FESTIWAL” – mówi Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu – Sopot od lat promuje się poprzez markowe wydarzenia kulturalne i sportowe, dlatego cieszę się, że do zmodernizowanej Opery Leśnej wraca Sopot Festiwal w nowej formule.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze