Groźny wyciek chloru w Garczegorzu

08 maja 2012r. | Drukuj

Dwanaście osób ewakuowano z zagrożonego terenu w okolicach wsi Garczegorze w powiecie lęborskim po tym, jak jeden z mieszkańców odkrył i naruszył zakopaną w ziemi niemal półtonową beczkę chloru. Znalazca niebezpiecznego materiału trafił do szpitala.

fot. sxc.hu

Mieszkaniec wsi podczas pracy w lesie w poniedziałek wieczorem trafił na beczkę zakopaną częściowo w ziemi. Ważący niemal 400kg pojemnik z chlorem pod ciśnieniem, znajdował się przy torowisku, w odległości 100m od złomowiska. Jak poinformował Jerzy Nikitiuk z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lęborku, skorodowana beczka posiadała oznaczenia, które wskazywały rok 1978 jako datę jej produkcji.

Z objawami zatrucia, mężczyzna trafił do szpitala. Strażacy od wczoraj zabezpieczali teren i wraz z specjalistycznymi grupami neutralizowali przy pomocy wapna trujący chlor. Akcja trwała całą noc, a teren w promieniu jednego kilometra od znaleziska został zamknięty. We wtorek przed południem, sytuacja została opanowana.

Nie wiadomo skąd beczka z zawartością zagrażającą środowisku i ludziom znalazła się na niezabezpieczonym terenie.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz