Energa będzie finansować film o Wałęsie

07 maja 2012r. | Drukuj

Grupa Energa została partnerem produkcji filmu „Wałęsa”.  W konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Gdańsku, wzięli udział  m.in.: reżyser Andrzej Wajda, scenarzysta Janusz Głowacki, odtwórca głównej roli Robert Więckiewicz, producent Akson Studio Michał Kwieciński, a także prezes Energi Mirosław Bieliński.

fot. materiały prasowe

Zaangażowanie w produkcję filmu, który już dzisiaj zapowiada się na wielkie wydarzenie kulturalne, Grupa Energa traktuje z jednej strony jako doskonały nośnik promocyjny firmy, z drugiej zaś – jako formę wypełniania  misji społecznej odpowiedzialności biznesu  w zakresie edukacji.

– Obraz opowiadający o jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków, reżyserowany przez równie sławnego polskiego reżysera i zagrany przez znakomitego aktora, dają rękojmię najwyższej jakości i atrakcyjności przekazu – mówi Mirosław Bieliński, prezes Zarządu Energa SA. –   Cieszymy się, że  wspierając produkcję tego filmu, możemy przyczynić się do propagowania najnowszej historii Polski i przekazywania młodemu pokoleniu wiedzy o ludziach, wydarzeniach i miejscach , o których nigdy nie powinniśmy zapominać. Jako firma mająca swą siedzibę w Gdańsku, chcieliśmy uczestniczyć w realizacji przedsięwzięcia, które opowiada o tym mieście i  jego wybitnym mieszkańcu.

Twórcy filmu ogłosili dziś, że w rolę słynnej Henryki Krzywonos wcieli się dziennikarka Dorota Welmann. Jutro, tj. 8 maja, w Gdańsku rozpoczyna się druga transza zdjęć do filmu. Realizowane będą m.in. sceny strajków sierpniowych.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. kaśka pisze:

    To dobrze, że firmy chcą wspierać narodowa kulturę. W tym przypadku nie będa to wyrzucone pieniądze.

  2. Adrian pisze:

    Właśnie. Energa powinna wspierać wysoką kulturę, a nie robić przysług politykom – jak juz bywało :( Finansowanie filmu to dobry pomysł !

Dodaj komentarz