Gronkowiec w mięsie drobiowym

07 maja 2012r. | Drukuj

W ubiegłym tygodniu w gdyńskim przedszkolu  zatruło się 51 osób . Okazało się, że przyczyną były bakterie gronkowca złocistego. Badania Sanepidu wykazały, że bakteria znajdowała się w mięsie drobiowym dostarczonym do przedszkola.

www.przedszkole46.pl

Badania przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni u wszystkich zatrudnionych w przedszkolu nr 46 w Gdyni (zarówno pracowników  kuchni, jak i wychowawców oraz personelu pomocniczego) – wykazały, że nie ma wśród nich nosiciela gronkowca złocistego, który był przyczyną zatrucia 42 dzieci i 9 dorosłych w tej placówce, tydzień temu. Potwierdziły się tym samym bardzo dobre opinie o tej placówce, niezmienne od lat, wyrażane zarówno przez rodziców, jak i przez samorząd i instytucje kontrolujące.

Po przebadaniu pobranych w ubiegły piątek w tym przedszkolu próbek żywności, stwierdzono, że źródłem zakażenia były wyroby mięsne od dostawcy. W tej sprawie Powiatowy Inspektor Sanepid-u złożył wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania. – Od poniedziałku, 7 maja przedszkole będzie znów otwarte. Oczywiście – wyroby mięsne, niezbędne do przygotowania posiłków dla dzieci – będą pochodziły od innego niż dotychczas dostawcy! – informują urzędnicy UM Gdyni.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz