Kaszubscy fałszerze

23 listopada 2010r. | Drukuj

Policja w Sierakowicach zatrzymała dwóch mężczyzn z powiatu bytowskiego, którzy płacili fałszywymi banknotami o nominale 100 zł. Okazało się, że fałszerze  to ojciec i syn, którzy podrabiają pieniądze w domu. 

Fot. KPP Policji w Kartuzach

Mężczyźni w wieku 49 i 25 lat próbowali płacić podrobionymi stuzłotówkami w Sierakowicach. W czasie zakupów na tamtejszym targowisku jeden ze sprzedawców zauważył, że banknoty są sfałszowane i odmówił sprzedaży. Po chwili zawiadomił policję. Funkcjonariusze z komisariatu w Sierakowicach zatrzymali fałszerzy podczas kolejnych zakupów. Mieli przy sobie 6 podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Policjanci ustalili, że pieniądze podrabiał w domu 25-latek, zaś ojciec pomagał mu wprowadzić je do obiegu. Na razie nie wiadomo ile banknotów wyprodukowali i wprowadzili do obiegu. Obaj trafili do policyjnego aresztu i  w tym tygodniu usłyszą zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za ich fałszowanie nawet 25 lat więzienia.


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 6 (dodaj własny »):
 1. Czesiek xd pisze:

  Dobrze chłopaki tylko z głową to róbcie :)))

 2. aniela pisze:

  siedzą już?

 3. postr pisze:

  jasne, że siedzą:)

 4. aniela pisze:

  należało im się ,do roboty niech się wezmą, a nie biednych ludzi okradać

 5. pietrucha pisze:

  właśnie do uczciwej pracy niech się wezmą,

 6. pisak pisze:

  zlodzieje

Dodaj komentarz