Wymieniają murawę na EURO 2012

06 maja 2012r. | Drukuj

Firma ze Szczecinka rozpoczęła obowiązkową wymianę murawy na PGE Arenie Gdańsk przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012.  Nowa nawierzchnia ma być położona do 10 maja.

fot. Trawnik Producent

W piątek, dzień po meczu Lechii z Legią Warszawa, ruszyła wymiana murawy na PGE Arenie, którą prowadzi firma Trawnik Producent ze Szczecinka. Zachodniopomorscy znawcy murawy wygrali przetarg dzięki najniższej cenie, czyli  691 tys. zł netto. Ekipy zrywają właśnie starą nawierzchnię i sukcesywnie układają nową. Trawa  przyjechała do Gdańska z Wielkiej Brytanii w specjalnych chłodniach. – W momencie załadowania trawy temperatura w chłodniach wynosi – 1 stopień, ale w czasie podróży jest stopniowo podnoszona, tak aby w momencie rozładunku była zbliżona do tej, która jest na miejscu,  w Gdańsku – powiedział Krzysztof Misiaczyński, z firmy Trawnik Producent.

Szczecinecki producent murawy będzie się także zajmował pielęgnacją i utrzymaniem nawierzchni w trakcie turnieju oraz naprawą wszelkich uszkodzeń powstałych podczas Euro 2012. Będzie miał sporo pracy, bo na PGE Arenie rozegrane zostaną cztery spotkania oraz odbędzie się osiem treningów. Podczas oficjalnych treningów i meczów trawa musi mieć długość 23 mm. Na murawie utworzonych zostanie 18 równoległych pasów o szerokości od 5,5 do 6,1 metra. Murawa, zgodnie z oczekiwaniami UEFA , musi być gotowa 10 maja.

fot. Trawnik Producent: Firma ze Szczecinka wymieniła już murawę we Wrocławiu


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz