Wejherowskie muzeum wyróżnione

04 maja 2012r. | Drukuj

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie odebrało wyróżnienie Pozytywista Roku, przyznawane przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski.”

fot. K.Ś., R.K

Celem Fundacji jest m.in. wspieranie działalności naukowej i badawczej,  promocja twórców kultury polskiej w kraju i za granicą, a także ochrona zabytków i dziedzictwa narodowego, zaś nagrody mają na celu uhonorowanie dorobku, wkładu pracy i innego typu działań, które służą rozwojowi różnych dziedzin życia, ale przekładają się na wartość praktyczną dla społeczeństwa. Wyróżnienia te nawiązują do idei pozytywistycznych –pracy organicznej i pracy u podstaw.

Uroczystość wręczenia nagród oraz wyróżnień miała miejsce w Warszawie w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Muzeum otrzymało wyróżnienie w kategorii: „Kultura i sztuka” jako partner – za koncepcję i realizację Projektu Partnerskiego: Pomorska Biblioteka Cyfrowa. Należy, również podkreślić, iż nagrodę specjalną przyznano Politechnice Gdańskiej, będącej wiodącym partnerem projektu Pomorska Biblioteka Cyfrowa. Nagrodę w postaci statuetki „Siewcy” odebrała dyrektor Biblioteki Politechniki Gdańskiej, Bożena Hakuć.

fot. K.Ś., R.K

Partnerzy Pomorskiej Biblioteki Pomorskiej o nagrodę rywalizowali m.in. z Fundacją Braci Golec, która zwyciężyła za osiągnięcia w dotychczasowej działalności oraz tworzenie możliwości indywidualnego rozwoju dla dzieci  uzdolnionych muzycznie, a także (co warto podkreślić) za kultywowanie i upowszechnianie kultury regionu Karpat. Muzeum na uroczystej gali reprezentowali: Radosław Kamiński- dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie oraz pracownicy Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej zatrudnieni w wyżej wymienionej instytucji kultury: Dawid Dzionk i Krzysztof Świlak. Warto także nadmienić, że z powiatu wejherowskiego jedna z nagród w kategorii: „Oświata” przypadła Zespołowi Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcącemu im. Józefa Konrada Korzeniowskiego w Rumi. Nagrodę odebrała dyrektor placówki, Lucyna Oglęcka.

Imprezę poprowadził redaktor Maciej Orłoś. Patronat honorowy nad projektem sprawowali: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Fundacja „Teraz Polska” i Krajowa Izba Gospodarcza.

Tekst: Zuzanna Szwedek


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz