Harun – Arun, reż. Vindo Ganatra

Chiny, Indie, Iran, Afryka – te strony świata odwiedzą filmowo najmłodsi widzowie tegorocznego Gdynia Film Festival wraz z sekcją Gdynia Dzieciom. Poza projekcjami w programie m.in.: warsztaty reportersko-dziennikarskie, aktorskie i filmowe, zajęcia plastyczne i kulinarne oraz warsztaty UNICEF.

Harun – Arun, reż. Vindo Ganatra

Gdynia Dzieciom to specjalna sekcja gdyńskiego Festiwalu, zorganizowana w ramach Programu Polskie Kino Młodego Widza, stworzonego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W tym roku sekcja zaprezentuje się wyjątkowo bogato. Projekcje będą miały miejsce na gdyńskim Oksywiu w Kinoteatrze Grom, a także w Cieplewie, Elblągu, Lęborku i Tczewie.

Tematem przewodnim tegorocznych filmów jest wielokulturowość. Dzieci zobaczą filmy z Chin, Iranu, Indii, Afryki i oczywiście z Polski. Seansom towarzyszyć będą warsztaty filmowe, zajęcia plastyczne i kulinarne oraz gry i zabawy tematycznie związane z krajami, z których pochodzą filmy. Dodatkowymi bonusami będą warsztaty z cenionym operatorem Piotrem Lenarem, który wprowadzi najmłodszych widzów w tajniki robienia zdjęć filmowych oraz warsztaty reportersko-dziennikarskie, które pozwolą ich uczestnikom sprawdzić się w roli młodego reportera Gdynia Dzieciom.

Poza filmami skierowanymi do szkół organizatorzy przygotowali zestaw animacji dla najmłodszej, przedszkolnej widowni, a także pokazy dla młodzieży i projekcje typowo familijne, skierowane do całych rodzin.

Szczególne atrakcje, jakich jeszcze w historii Gdyni Dzieciom nie było, przygotowano na sobotę 12 maja. Tego dnia na gdyńskim Oksywiu odbędą się KOSZARY FILMOWE. Pod tym hasłem kryją się widowiskowe pokazy kaskaderskie, przygotowane przez Polską Szkołę Kaskaderów Filmowych, które podziwiać będzie można na terenie wojskowej jednostki Marynarki Wojennej RP i terenach przyległych. Oprócz tego, każdy będzie miał szansę poznać tajniki charakteryzacji filmowej, spróbować sił w treningu prowadzonym przez kaskaderów, wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach z nagrodami.

Wyjątkowym punktem programu będzie zbiórka krwi zorganizowana przez fundację Krewniacy. Najnowocześniejszy w Polsce autobus, przystosowany do tego celu, przyjmować będzie tych, którzy wzorem wielu artystów filmu,zdecydują się na honorowe oddanie krwi i tym samym wsparcie szczytnej akcji Krewniaków.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, wzorem lat ubiegłych, Jury międzynarodowej organizacji CIFEJ (Centre International du Film pour l’Enfance et la Jeunesse), zajmującej się problematyką filmu i twórczości audiowizualnej dla dzieci i młodzieży, wybierze film, któremu wręczy swoją nagrodę.

Na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.