Fregata zaprasza na 37. Gdynia Film Festival

03 maja 2012r. | Drukuj

Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych są imprezą, która w tym roku po raz pierwszy zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.

mat. prasowe

– W Lęborku będziemy mogli obejrzeć 5 z 13 filmów startujących w konkursie głównym – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Z pięciu filmów jeden nie wszedł jeszcze do kin, tak więc będzie to okazja do przedpremierowego zapoznania się z tym obrazem. Dla naszego kina to ogromne wyróżnienie, że staliśmy się częścią najważniejszego polskiego festiwalu filmowego.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina – najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy i najgorętsze tematy.

Seanse festiwalowe w Lęborku będą odbywały się w tym samym czasie, co w Gdyni, czyli od 8 do 12 maja. Równolegle z pokazami festiwalowymi we „Fregacie” już po raz drugi będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu filmów dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Gdynia Dzieciom”.

Bilety na filmy festiwalowe będą dostępne w cenie 12 złotych. Rezerwacje są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15 pod numerem telefonu 59 8622-530.

Festiwalowe pokazy we „Fregacie”

Wtorek, 8.05.2012

20:00 – Baby są jakieś inne

Środa, 9.05.2012

20:00 – W ciemności

Czwartek, 10.05.2012

20:00 – Supermarket – PRAPREMIERA w ramach 37. Gdynia Film Festival

Piątek, 11.05.2012

18:00 – 80 Milionów

Sobota, 12.05.2012

18:00 – Sponsoring

Supermarket, reż. Maciej Żak/ Polska 2012 – PRAPREMIERA

„Supermarket” jest opowieścią o młodym chłopaku podejrzanym o dokonanie poważnego przestępstwa na terenie dużego sklepu w pewien szczególny wieczór. Aresztowany zostaje oddany na obserwację psychiatryczną. Dopiero tam opowiada, co się tak naprawdę wydarzyło w sylwestrową noc oraz pierwszych godzinach Nowego Roku.

W ciemności, dramat, Niemcy, Kanada, Polska, 2011, 145 min

Jest to historia rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Jej bohaterem jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych.

80 Milionów, sensacja/historyczny, Polska, 2011, 105 min

Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

Baby są jakieś inne, czarna komedia, Polska, 2011

Dwóch prawdziwych facetów, których połączyła ekscytująca nocna wyprawa, stawia czoło zmasowanemu atakowi perfidnych przedstawicielek płci przeciwnej i rozprawia się ze wszystkimi okowami męskiej swobody w sfeminizowanym świecie.

Sponsoring, dramat, Francja, Polska, Niemcy, 2011, 100 min

Anna, dziennikarka luksusowego magazynu dla kobiet, przygotowuje artykuł na temat sponsoringu. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie call girls – Charlotte oraz Alicję. Dziewczyny wprowadzają ją w świat płatnej miłości, ku zaskoczeniu Anny – wyjątkowo pociągający i odkrywający przed nią oblicze jej własnego związku. Seks, pieniądze, mężczyźni i miłość już nigdy nie będą dla niej tym samym…


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz