Święto 3 Maja w Lęborku [ZDJĘCIA]

03 maja 2012r. | Drukuj

Pod Obeliskiem Niepodległości w Lęborku odbyły się tradycyjne uroczystości z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy pięknej pogodzie kilkuset mieszkańców uczciło chwalebne wydarzenie z polskiej historii.

fot. GK

Wcześniej mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji i szkół, wzięli udział w mszy świętej w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku z udziałem księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Pochód z Orkiestrą Dętą „Ziemia Lęborska” na czele przeszedł z kościoła pod obelisk.

Mieszkańcy obejrzeli występ okolicznościowy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku, odczytany został także apel pamięci i oddano salwę honorową.

Wiązanki kwiatów pod Obeliskiem złożyli: senator Kazimierz Kleina, władze samorządowe miasta na czele z Burmistrzem Witoldem Namyślaniem oraz powiatu na czele ze Starostą Wiktorem Tyburskim, władze Gminy Nowa Wieś Lęborska na czele z wójtem Ryszardem Wittke, delegacje kombatantów, organizacji pozarządowych, partii politycznych, lęborskich instytucji, szkół i przedszkoli, służb mundurowych i ratowniczych, rzemieślnicy, harcerze oraz mieszkańcy.

Po oficjalnych uroczystościach uczestnicy przeszli na Festyn Rodzinny, który odbył się w parku za Starostwem Powiatowym.

Galeria

fot. GK


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz