Przyczyna zatrucia w gdyńskim przedszkolu

30 kwietnia 2012r. | Drukuj

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Gdańsku poinformował, iż przyczyną zatrucia dzieci oraz opiekunów z przedszkola nr 46 w Gdyni był gronkowiec złocisty.

www.przedszkole46.pl

W piątek z objawami silnego zatrucia do pięciu szpitali w Trójmieście trafiło 51 osób, w tym 42 dzieci. Jak wynika z komunikatu gronkowca złocistego wykryto w pasztecie oraz bananach, które dzieci jadły na śniadanie w piątek 27 kwietnia oraz w w pulpetach drobiowych podanych na obiad dwa dni wcześniej. Wszyscy zatruci dorośli i dzieci zostali już wypisani ze szpitala. W dalszym ciągu nie wiadomo jak bakteria znalazła się w pokarmie.

– Przedszkole w Pustkach Cisowskich, w którym doszło do zakażenia zostało w sobotę zdezynfekowane. Przez kilka najbliższych dni będzie jeszcze zamknięte. Ale wszystko wskazuje na to, że po długim weekendzie dzieci zdrowe wrócą do placówki. Kolejne wyniki badań pracowników przedszkola mają być znane pojutrze – podaje Radio Gdańsk.

 


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz