Zatrucie w gdyńskim przedszkolu

30 kwietnia 2012r. | Drukuj

W piątek 27 kwietnia w przedszkolu samorządowym nr 46 na Pustkach Cisowskich w Gdyni, od samego rana trwała skoordynowana akcja wszystkich służb Zintegrowanego Systemu Ratowniczego w związku z  zatruciem pokarmowym dzieci i personelu tej placówki.

www.przedszkole46.pl

W piątek w gdyńskim przedszkolu doszło do nagłego zachorowaniu 51 osób (42 dzieci i 9 dorosłych). Pierwsze objawy zatrucia odnotowano w piątek, tuż po śniadaniu w przedszkolu. Zachorowały zarówno osoby, które jadły w ten dzień śniadanie, jak i te, które go nie jadły. Inspektorzy San Epid pobrali próbki żywności do badań. Straż Pożarna dokonała inspekcji pomieszczeń pod kątem ew. zakażenia chemicznego. Na miejscu zdarzenia przybyli lekarze, pielęgniarki, Policja, Straż Miejska. Również do przedszkola przyjechała wiceprezydent Miasta Ewa Łowkiel. Wszystkie osoby zostały w piątek hospitalizowane łącznie do 5 szpitali w Wejherowie, Gdyni i Gdańsku.

W niedzielę Lekarz Koordynator z Wojewódzkiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego poinformował, że większość osób, hospitalizowanych w piątek, w związku z nagłym zachorowaniem – została wypisana ze szpitali. Pozostałe będą mogły również wkrótce opuścić placówki medyczne. Nie ma  nowych przypadków zachorowania. W dalszym ciągu prowadzone są badania sprawdzające przyczynę zatrucia dzieci oraz personelu przedszkola.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze