Archeolodzy szukają śladów z przeszłości [ZDJĘCIA]

30 kwietnia 2012r. | Drukuj

Od 24 kwietnia br. trwają badania archeologiczne w kwartale dawnej zabudowy pomiędzy Placem Pokoju a ul. Młynarską w centrum Lęborka. To niezbędne, ponieważ w przyszłości po sprzedaży przez urząd miejski działek, powstaną tu nowe zabudowania.

fot. GK

– Rejon ten znajduje się w granicach dawnego miasta lokacyjnego, stąd konieczność przeprowadzenia takich badań – tłumaczą urzędnicy z ratusza. W kwartale wydzielonych zostało 10 nieruchomości gruntowych przeznaczonych po przebadaniu archeologicznym do sprzedaży i zabudowy.

Prace archeologiczne wykonuje Firma Archeologiczna „ARTEFAKT” Krzysztof Błaszczyk z Radomska, a na obecnym etapie obejmują one tylko część kwartału – fragment graniczący z Pl. Pokoju i ul. Armii Krajowej. Do końca maja 2012r., dokonana zostanie kwerenda historyczna oraz przebadana ½ wyznaczonej powierzchni (ok. 400 m kw.).

W II etapie, do października br., przebadana zostanie pozostała część wyznaczonego terenu, a do kwietnia 2013r. firma opracuje sprawozdanie z przeprowadzonych prac archeologicznych.

Galeria

fot. GK


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. jerzy pisze:

    Prszę o podanie gdzie i kiedy odbędzie się Zjazd Kaszubów.

Dodaj komentarz