Nowoczesne muzeum morskie

27 kwietnia 2012r. | Drukuj

28 i 29 kwietnia 2012 r. odbędzie się wielkie otwarcie Ośrodka Kultury Morskiej, najnowszego oddziału Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W najbliższy weekend zagwarantowanych będzie dużo atrakcji dla zwiedzających.

www.cmm.pl

Nowoczesne muzeum zlokalizowane jest nad brzegiem Motławy, tuż obok Żurawia. Otwarciu towarzyszyć będzie weekend pełen atrakcji dla zwiedzających. Oprócz zwiedzenia trzech wystaw – dwóch stałych „Ludzie, statki, porty” i „Łodzie ludów świata” oraz wystawy tymczasowej „Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku”, będzie również możliwość poznania muzeum od kulis. Archeolodzy zademonstrują działanie supernowoczesnego ramienia do zdjęć 3D, a konserwatorzy pokażą, na czym polega liofilizacja.

Dla najmłodszych przewidziano warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy w specjalnie na ten czas rozstawionym tipi. W ramach „Science show” odbędzie się pokaz eksperymentów chemicznych prowadzonych przez pracowników gdyńskiego Experymentu (godz. 14:00-17:00). Na zakończenie pierwszego dnia świętowania odbędzie się wieczorne widowisko multimedialno-przestrzenne z udziałem światła, dźwięku i efektów specjalnych, które rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00.

www.cmm.pl

Wsparcie przy projekcie „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na potrzeby Ośrodka Kultury Morskiej” udzielone zostało przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Również projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze