Reda: Projekcja filmu „Sezon na lwy”

25 kwietnia 2012r. | Drukuj

Podróż autostopem przez Amerykę Południową. 5 tys. km Brazylii, spacer po dzikich terenach bez przewodnika, teatr na ulicach stolicy Boliwii, zatrzymany czas w samotnej górskiej chacie. Pokaz filmu „Sezon na lwy” autora Michała Szymczyka „Pasikonika”. Po projekcji spotkanie z autorem.

fot. facebook "Sezon na lwy"/Szymon Kochański

6 maja w niedzielę o godzinie 18:00 w sali kulturalno-widowiskowej MOKSIRu w Redzie odbędzie się pokaz filmu „Sezon na lwy” autora Michała Szymczyka „Pasikonika”. „Sezon na Lwy” to paradokumentalny film przedstawiający podróż autora autostopem przez Amerykę Południową. To pełna humoru lekcja geografii oraz duchowa opowieść zagrzewająca do realizacji marzeń, niekoniecznie z pełnym portfelem. Trudno jest sklasyfikować ten film, gdyż czegoś takiego jeszcze w kinie nie grali. Najprościej mówiąc jest to luźne połączenie Cejrowskiego z Jackassem.

fot. facebook "Sezon na lwy"/Szymon Kochański

Pasikonik (główny bohater i autor filmu) wraz z przypadkowo poznanymi Polakami podróżuje w sposób niekonwencjonalny. Dzięki temu, że autor kręcił wszystko „z ręki” i „na żywo”, widz może poczuć się nijako uczestnikiem tych barwnych i kolorowych opowieści.

Michał Szymczak, autor filmu jest podróżnikiem i filmowcem. W drodze niezmiennie od 10 lat. Przebył autostopem ponad 40 krajów świata, w 8 z nich mieszkał i pracował. Tworzy filmy, między innymi otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu kina Uffowego w Wodzisławiu Śl. w 2010, pisze relacje z podróży, prowadzi bloga. Jest twórcą i jedynym przedstawicielem filozofii pasikonizmu. Do tej pory odbyło się już ponad 40 pokazów prezentowanych w ok. 30 miastach Polski. Podczas wydarzenia będzie można również zobaczyć wystawę fotografii z podróży.

fot. facebook "Sezon na lwy"/Szymon Kochański

[youtube_sc url=”http://youtu.be/Z1kubsfH1dw”]

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz