Unikatowa moneta Redy

20 kwietnia 2012r. | Drukuj

Miasto Reda obchodzi w tym roku 45-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji miasto wyemitowało jubileuszową monetę. Liczba redzkich talarów jest limitowana.

fot. UM Redy

Reda to kolejny pomorski samorząd, który wydał własną monetę. Monetę okolicznościową o nominale 1 talar redzki z godłem miasta i wizerunkiem kościoła. Talara zaprojektowała i wykonała Mennica Śląska. Jego emitentem jest miasto Reda. Monetę wykonano w mosiądzu w nakładzie 1000 sztuk. Rozdawana będzie w celach promocyjnych podczas tegorocznych obchodów Dni Miasta Redy od 15 do 17 czerwca. – Od dawna myśleliśmy o promocyjnej, pamiątkowej monecie miasta, a w tym roku przy okazji jubileuszu nadania praw miejskich udało nam się plany zrealizować – mówi Iwona Miklewska-Szczygieł z promocji i rozwoju Urzędu Miasta.

Taki oryginalny, niepowtarzalny przedmiot, upamiętniający to ważne dla nas wydarzenie będzie dobrą pamiątką. Już dziś zainteresowanie monetą jest ogromne. – dodaje Miklewska-Szczygieł. Każdy chętny, który chciałby otrzymać monetę powinien uczestniczyć w czerwcowych Dniach Redy. W tym roku przy okazji Dni Miasta Redy i połączonych z tym obchodów 45 lecia nadania praw miejskich odwiedzą Redę delegacje z wszystkich partnerskich miast, tj. z Waldbronn, Rejonu Wileńskiego, Lublińca i Łowicza. Ciekawym elementem podsumowującym wieloletnią, dobrą współpracę będzie planowane posadzenie „drzewa przyjaźni partnerskiej” .

Galeria

fot. UM Redy


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
 1. Franciszek pisze:

  Witam Redakcję „GAZETY KASZUBSKIEJ”;

  Z PYTANIEM O MOŻLIWOŚC NABYCIA (lub prośbą o skerowanie do osoby tę monetę sprzedającą) wydany w 2012 roku w Redzie:

  1 TALAR REDZKI; ?

  POZDRAWIAM.
  Z poważaniem: Franciszek Helta z Czarnego

  mój adres e-mailowy; [email protected]

Dodaj komentarz