Makabryczny los zwierząt w Owśnicach

19 kwietnia 2012r. | Drukuj

Kilkadziesiąt martwych owiec, chore krowy i wycieńczone psy – taki widok ujrzeli inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals w gospodarstwie w Owśnicach koło Kościerzyny. Sprawą zajmie się prokuratura.

fot. TOZ Animals

Inspektorzy zostali wezwani do jednego z gospodarzy przez mieszkańców Owśnic, niewielkiej wsi koło Kościerzyny.  Widok chorych i rozkładających się zwierząt był przerażający. Inspektorzy znaleźli tam prawie 30  martwych owiec, bydło, które trzeba było uśpić i chore psy.  Zwierzęta były przetrzymywane w bardzo złych warunkach, najprawdopodobniej od dawna pozostawione bez opieki.  Właścicielem gospodarstwa jest starszy mężczyzna, z którym kontakt jest utrudniony. Animals przeprowadziło kontrolę weterynaryjną w asyście policji i straży gminnej. Martwe zwierzęta trafią do zakładu utylizacji, inne przygarnęli miejscowi gospodarze. Nieoficjalnie wiadomo, że właściciel zwierząt zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Sprawą zajmie się prokuratura, do której doniesienie złożyli Animalsi.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Marian pisze:

    Smutna sprawa.

Dodaj komentarz