EURO 2012: Otwarte treningi drużyn piłkarskich

19 kwietnia 2012r. | Drukuj

Mistrzostwa pozwolą kibicom piłki nożnej poznać swych idoli i zobaczyć na żywo grę na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny piłkarskie będą trenować w pobliżu ośrodków pobytowych, gdzie przynajmniej jeden trening będzie otwarty dla publiczności.

www.fanpop.com

Otwarte i do tego darmowe treningi (minimum jeden) piłkarzy dla kibiców kazała zorganizować UEFA. Mają one być prezentem dla mieszkańców miejscowości, w której dana drużyna będzie stacjonować. Na Pomorzu trenować będą trzy drużyny: Hiszpanie (Gniewino), Irlandczycy (Sopot) i Niemcy (Gdańsk). Hiszpańska drużyna, która mieszkać i trenować będzie w Gniewinie otwartych treningów będzie miała aż 8. – Na każdy trening będzie mogło wejść 950 osób. Bilety będziemy chcieli rozdzielić między mieszkańców oraz osoby zaangażowane w przygotowanie turnieju w regionie – wyjaśnia Wojciech Biernat, prezes Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Gniewinie. Pierwsze dwa spotkania z kibicami 6 i 8 czerwca.

Na stadionie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej trenować będą mieszkający w Sopocie Irlandczycy. Stadion pomieści 15 tys. osób. Podczas półtora godzinnego otwartego treningu, który odbędzie się 5 czerwca o godz. 17:00 będzie można wygrać cenne nagrody. Ponadto – zaraz po nim będzie możliwość spotkania się z piłkarzami i zdobycia autografu – wyjaśnia Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. Na mieszkańców Gdańska czekać będzie 10 tys. wejść na trening reprezentacji Niemiec. Stadion przy ulicy Traugguta w Gdańsku z kolei otwarty zostanie dla kibiców 4 czerwca.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze