Dworzec w Rumi zyskał dodatkowy parking

15 kwietnia 2012r. | Drukuj

Długo wyczekiwane przez mieszkańców dodatkowe miejsca postojowe przy dworcu PKP w Rumi są już wyznaczone. Jest to teren po drugiej stronie torów oraz za pawilonami handlowymi przy peronie nr 1.

fot. GK

Na mocy porozumienia władz miasta z Polskimi Kolejami Państwowymi, do dyspozycji mieszkańców jest już parking przy dworcu PKP w Rumi, znajdujący się na terenie dawnego auto-złomu, pomiędzy torami kolejowymi, a ul. Towarową. Teren parkingu jest wyłożony betonowymi płytami, namalowane są pasy wyznaczające pojedyncze miejsca postojowe i oficjalnie stoi znak „Parking”. Na dzień dzisiejszy parking dzielony jest ze składownicą złomu, która ma zniknąć wraz z wygaśnięciem dzierżawy. Wówczas parking ma liczyć 100 miejsc.

Również dodatkowy teren pod parking ma być przygotowywany od najbliższego wtorku, 17 kwietnia br. Gmina będzie utwardzać zniszczony i zaniedbany parking przy dworcu PKP, znajdujący się za pawilonami handlowymi, na wysokości peronu nr 1. Po utwardzeniu parking również będzie do dyspozycji mieszkańców.

fot. GK


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz