Mleko prosto od krowy w centrum miasta [WIDEO]

14 kwietnia 2012r. | Drukuj

W całej Polsce stoi 250 mlekomatów, w tym trzy na terenie Gdyni. Automat wydaje najsmaczniejsze i najzdrowsze mleko – prawie prosto od krowy.

mat.prasowe

Mleko jest najlepszym źródłem wapnia, które wchodzi w skład kości. Jednym z objawów niedoboru wapnia jest osteoporoza. Statystyczny Polak wypija rocznie 180 litrów mleka. W porównaniu do Skandynawów, którzy wypijają 500 litrów rodacy wypadają bardzo źle. Najlepsze dla organizmu człowieka jest mleko prosto od krowy, którego na sklepowych półkach brakuje. Kupić można mleko UHT – pasteryzowane w dużej temperaturze i długą datą przydatności do spożycia, nawet i 6 miesięcy. Również dostępne jest mleko świeże, smakiem najbardziej zbliżone do mleka prosto od krowy. Warto jednak skorzystać z coraz bardziej popularnych w Polsce mlekomatów. Sprzedawane mleko z automatu jest niepasteryzowane, przywożone prosto z codziennego udoju.

Na terenie Gdyni są trzy mlekomaty: przy Targowisku Gdynia Chylonia, Gdyńskim Pasażu Handlowym w Orłowie oraz Miejskiej Hali Targowej. Mleko z mlekomatu pochodzi z ekologicznej farmy na Kaszubach i jest zawsze świeże, zdrowe, bezpieczne i nienasycone konserwantami. Poza walorami smakowymi i zdrowotnymi ma wiele zastosowań. Może być wykorzystane do zrobienia zsiadłego mleko, maślanki, serka wiejskiego, masła czy jogurtu.

1 litr mleka kosztuje 3,5 złotego, 1 złoty to cena butelki, jest jednak możliwość użycia własnej. Dzierżawą automatów jest firma Krasula, która dziennie sprzedaje od 20 do 100 litrów mleka. Najbardziej popularną maszyną jest automat zlokalizowany w Orłowie. – Osoby korzystające z tego mlekomatu to w większości stali, świadomi klienci – mówi Agnieszka Michalska z firmy Krasula.

WIDEO

[youtube_sc url=”http://youtu.be/PInnuUEeIh4″]


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz