Rybacy z fałszywymi dokumentami

13 kwietnia 2012r. | Drukuj

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na Bałtyku  rybaków z Łeby łowiących bez uprawnień. Trzyosobowa załoga łodzi rybackiej przedstawiła strażnikom fałszywe dokumenty.  

fot. GK

W czwartek  wracającą z morza łódź rybacką z trzema mężczyznami na pokładzie zatrzymała do kontroli załoga statku „Strażnik 3” z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Podczas legitymowania szyper przedstawił funkcjonariuszom do kontroli dokumenty, które miały należeć do jego załogantów i potwierdzać ich kwalifikacje.

– Strażnicy graniczni nabrali jednak podejrzeń, że obie książeczki żeglarskie mogą być własnością zupełnie innych osób – powiedział ppor. SG Andrzej Juźwiak rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Jeden z członków załogi, 40-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, próbował oszukać funkcjonariuszy przedstawiając cudzy dokument. – Ostatecznie jednak  on i szyper potwierdzili, że książeczki żeglarskie należą do innych osób, których nie było na pokładzie – wyjaśnia rzecznik. Za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy 40-latek został ukarany stuzłotowym mandatem. Natomiast szyper jednostki, 53-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, będzie odpowiadał za posługiwanie się dokumentami stwierdzającymi tożsamość innej osoby, za co grozi kara dwóch lat więzienia.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz