Przypłynęły na gapę i są groźne

13 kwietnia 2012r. | Drukuj

Trzy czarne wdowy – groźne pająki, których jad jest niebezpieczniejszy od ukąszenia grzechotnika,  znaleźli  trójmiejscy celnicy. Pająki odkryto w kontenerze, który przypłynął z USA.

fot. Urząd Celny

Trójmiejscy celnicy znaleźli w jednym z kontenerów na terenie gdańskiego DCT trzy jadowite pająki. Wiadomo już, że są to tzw. czarne wdowy, czyli jedne z najgroźniejszych pająków na świecie. Ich jad jest 15 razy silniejszy od toksyny grzechotnika. – Pająki znaleziono w jednym z zabytkowych samochodów sprowadzonych do Polski – wyjaśnia Marcin Daczko, rzecznik Izby Celnej w Gdyni. Jadowite pająki trafiły do Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Jednak podczas transportu przeżyła tyko największa samica. – Nie wiemy czy w kontenerze nie ma więcej pająków. Dlatego został on zabezpieczony i uszczelniony – dodał  rzecznik. Zanim jednak tak się stało, specjaliści od fumigacji wpuścili do środka specjalny gaz na owady. Dopiero w poniedziałek kontener zostanie otwarty i dokładnie zbadany.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz