Gdynia miastem dla rowerzystów

14 kwietnia 2012r. | Drukuj

Urząd Miasta w Gdyni rozpoczyna kampanię, która ma skłonić mieszkańców do częstego korzystania z rowerów. Jazda jednośladem będzie łatwiejsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza – zapewniają gdyńscy urzędnicy.

fot. www.forumrowerowe.org

Jednym z ważniejszych tematów, nad którym pracują urzędnicy w Urzędzie Miasta Gdyni, jest stworzenie ścisłej i spójnej komunikacji rowerowej w mieście. Sprawy nabierają rozpędu, powołano już nowego urzędnika rowerowego – Rafała Studzińskiego oraz nowego pełnomocnika prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej Zygmunta Żmudę – Trzebiatowskiego. – Roboty jest mnóstwo, dlatego konieczne były nowe rozwiązania organizacyjne – informują urzędnicy UM Gdyni.  Zmiany zajdą również w samej Gdyńskiej Radzie Rowerowej, która zostanie uszczuplona o kilku urzędników stałych, a jednocześnie wsparta społecznie przez nowe osoby z organizacji promujących korzystanie z rowerów. Nowo powołane osoby odpowiedzialne za komunikację i politykę rowerową zajmą się propagowaniem, rozwojem i wprowadzaniem udogodnień czy rozwiązań dla sprawnego funkcjonowania komunikacji rowerowej w Gdyni.

Zygmunt Żmuda – Trzebiatowski i Rafał Studziński chcą skorzystać z możliwości współpracy z Gdańskiem, z doświadczeń sąsiednich gmin w zakresie polityki rowerowej oraz aktywnej działalności w stowarzyszeniu PUMA. Przede wszystkim miastem do naśladowania ma być Gdańsk, gdzie ścieżek rowerowych  jest najwięcej w Trójmieście.  Priorytetem w najbliższym czasie będzie budowa dróg rowerowych. – Zaczęliśmy od przejrzenia planów związanych z przebudową ul. Morskiej. Udało nam się wprowadzić kilka poprawek, które ułatwią życie rowerzystom. Niestety, związane to będzie z opóźnieniem prac, ale moim zdaniem warto poczekać – mówi Zygmunt Żmuda-Trzebiatowski. Równolegle przeglądają wszystkie aktualnie opracowywane projekty remontowo-inwestycyjne pod kątem rozwiązań usprawniających i racjonalizujących komunikację rowerową. Na czwartkowej konferencji obaj przedstawili swoje kolejne plany działania, m.in. uruchomienie systemu parkingów rowerowych w całym mieście, promocję mobilności aktywnej czy zachęcanie mieszkańców do korzystania z rowerów, rolek oraz wszelkich innych form aktywności. Ponadto gdyńscy urzędnicy planują promować firmy zachęcające do dojeżdżania do pracy rowerami.

 

 


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz