Dzień Dawcy Szpiku na Stadionie Arki Gdynia

12 kwietnia 2012r. | Drukuj

Kibice Arki Gdynia oraz Fundacja DKMS Polska zapraszają w sobotę 14 kwietnia 2012 r. na Dzień Dawcy Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się na Stadionie Arki Gdynia przy ul. Olimpijskiej 5 w godz. 14.30-17.30.

mat. prasowe

Gdyńska akcja dedykowana jest Maciejowi Bukowskiemu. W ubiegłym roku w maju zorganizowano w Gdyni podobną akcję w poszukiwaniu dawcy szpiku dla Maćka. Akcja przyniosła efekty. Obecnie Maciej jest 2 miesiące po przeszczepie. Powoli wraca do zdrowia i normalnego życia. Kibice Arki napisali mu: „Macieju, Żółto-Niebieski Bracie, Jesteśmy z Tobą! Wracaj do zdrowia! Nigdy nie zostaniesz sam.” i postanowili zorganizować „Dzień Dawcy Szpiku na Stadionie Arki Gdynia”.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od osoby niespokrewnionej nie znajduje swego „genetycznego bliźniaka”. Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego.

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg lub bez dużej nadwagi. Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Wszyscy chętni do uczestnictwa w akcji powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Czyjeś życie w Twoich rękach.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz