Nowy inkubator technologiczny prawie gotowy

11 kwietnia 2012r. | Drukuj

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku rozpoczyna wielką kampanię zachęcającą do inwestowania w powstającym właśnie Inkubatorze Technologicznym. Firmy, które zdecydują się na inwestycje w Inkubatorze muszą jednak spełniać jeden podstawowy warunek – wprowadzać na rynek nowe technologie.

fot. internauta

 Choć budowa inkubatora technologicznego w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczęła się zaledwie siedem miesięcy temu, dziś olbrzymi obiekt jest już prawie gotowy. W budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe, a przed nim brakuje już tylko fontanny i ozdobnych krzewów. Równie zaawansowane są też rozmowy z przyszłymi inwestorami.

Warty ponad 40 milionów złotych obiekt ma powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych. Dla przyszłych inwestorów przygotowano tu 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowych i tysiąc metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnych. W budynku są także sale konferencyjne i powierzchnie magazynowe. Inkubator przeznaczony jest dla firm wprowadzających nowe technologie. – Choć region słupski ma mniejszy potencjał niż Trójmiasto, zarząd Strefy pewny jest, że nie zabraknie tu firm inwestujących w nowoczesność – mówi Mirosław Kamiński, prezes zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku.

fot. Colosseum

Budowa słupskiego inkubatora zakończy się jeszcze w kwietniu. Pierwsze firmy rozpoczną w nim działalność latem tego roku.  Po Gdyni i Gdańsku będzie to trzeci inkubator technologiczny na Pomorzu. W ślad za największymi miastami regionu idą także mniejsze. Inkubator przedsiębiorczości na miarę swoich możliwości zbudowało już Debrzno. Kolejny powstanie w Kwidzynie. Do budowy przymierzają się także Bytów, Kościerzyna i Kartuzy.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz