Policja znalazła niemiecką naczepę z nabiałem

11 kwietnia 2012r. | Drukuj

W zorganizowanej na terenie Gminy Krokowa zasadzce policjanci z Pucka odzyskali skradzioną w Niemczech naczepę z nabiałem wartą 350 tys. złotych i zatrzymali dwóch mężczyzn. Podejrzani byli całkowicie zaskoczeni, wpadli w trakcie przeładunku towaru na ciężarówki.

www.pomorska.policja.gov.pl

Do kradzieży naczepy na terenie Niemiec doszło w ubiegłym tygodniu. Mundurowi zza zachodniej granicy o przestępstwie powiadomili polskich policjantów. Kryminalni z Pucka i Gdańska ustalili, że naczepa została schowana w jednym z opuszczonych obiektów na terenie Gminy Krokowa. Policjanci zorganizowali zasadzkę, w którą wpadło dwóch mężczyzn, mieszkańców Trójmiasta. W trakcie zatrzymania 38 i 43-latek przeładowywali nabiał na mniejsze ciężarówki. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Krokowej ustalili, że wartość odzyskanego mienia wyniosła ponad 350 tys. złotych, z czego wartość samego towaru to ponad 110 tyś. złotych. Naczepa i nabiał w najbliższym czasie zwrócone zostaną właścicielowi. Zatrzymani sprawcy  w puckiej prokuraturze usłyszeli zarzut paserstwa. Wobec 38-letniego gdańszczanina zastosowano tymczasowy areszt, natomiast 43-latek z Gdyni przebywać będzie pod policyjnym dozorem. Za paserstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz