Świąteczny raport drogowy

10 kwietnia 2012r. | Drukuj

Policja podsumowała minione Święta Wielkanocne. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a w szczególności zwracali uwagę na przekraczanie prędkości. Sprawdzali czy osoby poruszające się samochodami posiadają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny, zgodny z przepisami sposób.

www.pomorska.policja.gov.pl

W czasie Świąt pomorska drogówka prowadziła działania o nazwie „Bezpieczny Weekend”. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu samochodów zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych. W porównaniu do ubiegłego roku, Święta Wielkanocne w województwie pomorskim były spokojniejsze. Zanotowano spadek zarówno liczby ofiar śmiertelnych, jak i rannych w wypadkach. Od piątku do poniedziałku włącznie doszło do 17 wypadków drogowych (o 10 mniej).

W ich wyniku 2 osoby zmarły, a 20 zostało rannych (w 2011r. było ich 33). Również liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących była mniejsza – 83 osoby (w 2011r. – ponad 100). Dane te pokazują, że coraz więcej kierujących stosuje się do przedświątecznych apeli policji o bezpieczną jazdę. Niestety wciąż znajduje się grupa kierowców, którzy decydują się na kierowanie po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Należy pamiętać, że nie istnieje bezpieczna ilość alkoholu, po której można kierować pojazdami. Nawet mała dawka wydłuża czas reakcji oraz wpływa na panowanie nad pojazdem.

Za spowodowanie wypadku, w wyniku którego osoba poniosła śmierć, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 oraz kara pozbawienia wolności do lat 12. Należy pamiętać, że nie istnieje bezpieczna ilość alkoholu, po której można kierować pojazdami. Nawet mała dawka wydłuża czas reakcji oraz wpływa na panowanie nad pojazdem.

 


Opublikowano w: MotoGKTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz