W Sopocie paralotniarz zawisł na linii energetycznej

06 kwietnia 2012r. | Drukuj

39-letni paralotniarz z Gdańska podczas lotu zahaczył o linię energetyczną, zawisł na niej, a potem spadł na ziemię. Miał wiele szczęścia, bo nie poraził go prąd, a z wypadku wyszedł bez większych obrażeń. Do zdarzenia doszło w czwartek w Sopocie.

W czwartek kilka minut po godzinie 18 oficer dyżurny został poinformowany przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o tym, że na przewodach pod napięciem „wisi” motolotniarz. Do wypadku doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Władysława Łokietka. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że 39- letni motolotniarz, mieszkaniec Gdańska po przygotowaniu sprzętu wzbił się w powietrze na sopockim hipodromie. Kiedy znalazł się nad ogródkami działkowymi najprawdopodobniej nie zauważył przewodów wysokiego napięcia rozciągniętych na słupach.  Mężczyzna próbował ominąć przeszkodę, ale stracił kontrolę nad maszyną i najpierw zawisł na przewodach, a potem spadł na ziemię. Na szczęście wypadek nie zakończył się tragicznie – mężczyzna przeżył upadek i nie doznał  większych obrażeń. Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego wypadku.

fot. Policja

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Ola pisze:

    mój Boże dobrze że choć on miał tyle szczęścia… Marian [*] 15.10.2011 Lębork

Dodaj komentarz