Wyższa cena wody w Sopocie

04 kwietnia 2012r. | Drukuj

Od 1 maja 2012 roku wzrośnie cena za m3 wody i ścieków w Sopocie. Podwyżka będzie wynosić 1,04 gr. i obejmie dwa najbliższe lata.

www.sxc.hu

Od 1 maja 2012 roku w Sopocie obowiązywać będzie nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Łączna cena netto (woda i ścieki) poprzednio wynosiła 7,32 zł od maja wzrośnie o 1,04 zł t.j. i wynosić będzie 8,36 zł plus VAT 8%. – Główną przyczyną wzrostu ceny jest konieczność opłaty za ekologiczne spalanie osadów powstających w wyniku oczyszczania ścieków w oczyszczalni Wschód – mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu. –  W wyniku negocjacji prowadzonych zarówno z Miastem Gdańsk, jak i spółkami SNG i GIWK, przy udziale spółki AQUA-Sopot uzgodniono także jednolity system rozliczania kosztów przesyłu i oczyszczania ścieków z Sopotu do Gdańska i symetryczny do niego system sprzedaży wody z Sopotu do Gdańska.

Zmianie ulegnie również sposób liczenia kosztów przesyłu. Będzie bardziej dokładniejszy i jak tłumaczą urzędnicy z korzyścią dla mieszkańców. – To bardzo ważne ustalenie – podkreśla wiceprezydent Piotrusiewicz – Dzięki temu Sopocianie będą ponosić koszty wynikające z rzeczywistej ilości zużytej wody oraz odprowadzonych ścieków a nie z przybliżonych szacunków. System jest transparentny i łatwy do weryfikacji. Jednocześnie chciałbym poinformować mieszkańców, że w 2013 roku nie przewidujemy zmiany taryfy.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]zubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz