W tym roku powstanie plaża dla psów

02 kwietnia 2012r. | Drukuj

Otwarcie specjalnej strefy dla psów na plaży nieopodal gdyńskich Kolibek planowane jest w lipcu. Od tego roku wszystkie psy będą mogły spacerować po plaży – także latem!

mat. prasowe/strefa i plaża dla psów

Od 1 maja do 30 września każdego roku obowiązuje w Gdyni całkowity zakaz wprowadzania psów na plaże. Podczas ostatniej sesji (28 marca) radni zadecydowali jednak, że będzie to możliwe w wyznaczonych i dostosowanych miejscach, które pozwolą zwierzętom wyhasać się do woli, a zarazem będą na tyle odległe od ludzkich siedlisk, by nie przeszkadzały osobom, dla których sąsiedztwo psów mogłoby być uciążliwe. – Na razie dla psów zostanie wytyczony 100-metrowy odcinek plaży, na którym przez cały rok będą mogły biegać, kąpać się i bawić ze swoimi właścicielami. – zapowiadają urzędnicy z UM w Gdyni.

Na wysokości pomnika 2 Morskiego Pułku Strzelców w Kolibkach powstanie specjalna „Strefa dla psów”. Na ogrodzonym terenie znajdzie się sprzęt „agility”, by czworonogi mogły się wyhasać, a także ławki, dystrybutory z woreczkami na psie nieczystości oraz kosze na śmieci. Trafić tutaj nietrudno. W pobliżu znajdują się dwa przystanki ZKM-u.Obecnie trwają prace przygotowawcze. Za poszczególne zadania odpowiedzialne są: miejski ogrodnik, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. Powstaje regulamin korzystania ze strefy i plaży, który zostanie uchwalony przez Radę Miasta.

 Pomysłodawczyniami projektu są gdyńskie radne: Beata Szadziul i Maja Wagner, które już myślą o kolejnych psich wybiegach. Odpowiednie miejsca mogłyby wskazać np. rady dzielnic.

 Projekt jest częścią gdyńskiego programu edukacyjno-informacyjnego „Pies w wielkim mieście”, realizowanego od 2009 r. W ramach akcji na terenie wszystkich dzielnic zamontowano w sumie ponad 200 dystrybutorów bezpłatnych torebek na psie nieczystości. Co roku Miasto zamawia 0,5 mln takich torebek. Psy mogą także rozładować swą energię i zacieśnić więzy z właścicielami podczas organizowanych dwa razy w roku „Psich fikołków”. Częścią programu są także identyfikatory, dzięki którym każdy zarejestrowany pies staje się obywatelem Gdyni.

fot. GK


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze